Koště, oheň a láska

Filipojakubská noc nás čeká dnes v noci, pravidelně rok co rok. Oslavy stejně, jako minulý rok, bez debat vynecháme. Co si pamatuji, tak u nás byla někdy oslava zrušena i z důvodu extrémního sucha a tepla (to tento rok opravdu nehrozí). Jako „bonus“ máme o den volna méně, zrovna vyšel svátek na víkend.

Já jsem za mlada na pálení čarodějnic nechodila. Asi jsem se bála, abych neskončila stejně jako oblečené koště. Pálení čarodějnic jsem si, tak vlastně nikdy neužila a nějak mi to nechybí.

Čarovná síla bylinek, stromů a přírody ……

Nejkouzelnější období na sbírání léčivých bylinek je dnešní večer a noc. Na sběr jsou vhodné nůžky, na vyrytí lopatku nebo rýč. Utržené bylinky nedávejte do igelitky, ale do košíku nebo papírových sáčků. Hlavně sbírejte, co znáte a na povolených místech, ať neplatíte pokutu. Chraňte přírodu a sbírejte jen pro vlastní spotřebu. Jaké bylinky, postup a části nejlépe prozradí kvalitní herbář.

Čarodějnice, koště a oheň

V dnešní noc se scházely čarodějnice, zpívaly, tančily, skákaly přes oheň, prováděly rituály, to vše i někdy nahé. Scházely se na kopcích nebo horách, měnily se v různá zvířata a nechaly se vést ďáblem. Vládly nejmocnější zlé síly a lidé věřili, že čarodějnice v tento den zničí úrodu, začarují vesničany a usmrtí zvířata.

A dnes? Čarodějnice s košťaty mají volno, lidé se chtějí bavit a radovat. Zapálit oheň, spálit slaměnou čarodějnici, upéct buřty a vypít alkohol.

Myslím, že v dnešní době tu máme taky trochu čarodějnice, jen se neschází na skalách a ne nahaté.

Pamatuji si jednu starou paní, která byla opravdu zlá na nás děti a kamarádka, která měla odvahu, jí říká: „Kdyby se v dnešní době upalovaly čarodějnice, tak vy jste první na hranici“.

Prostě čarodějnice vidíme každý po svém.

Pohledem numerologie. Co nám říká spojení 30.4. = 3+0+4 = 7?

Trojka se čtyřkou jsou zvláštní směsice, trojka nám ukazuje na zájmy a mentální energii, čtyřka na uzemnění a sedmička cílí na citlivost a duchovno. Spojení tři a čtyři nám ukazuje na postižení řádu náboženství, mentální vězení, ale i touho po studiu a společenských kontaktech. Cestu k duchovnu si vytvoříte postupnými kroky za podpory čtyřky, step by step.

Od čarodějnic po den lásky

Prvního května neslavíme jen svátek práce, ale mnozí z nás mají tento den spojený s láskou a krásou. Je to den lásky se zvykem polibku pod rozkvetlou třešní. A u nás doma se drží tento zvyk, víc než Valentýn. Páry, které si pod třešní políbí, upevní a potvrdí milující city do dalšího společného roku.  Pro svobodné dívky. Ta, která pod rozkvetlým stromem bude políbená, bude po celý rok kvést do krásy. Myslím, že se i říká, že neuschne a taky že bude milována.

A co na to numerologie? 1 + 5 = 6

Jak víme číslo jedna je JÁ + pětka je pohyb, posun vpřed a výsledná šest je číslo krásy, lásky a rodinné pohody. Tento den nese nové začátky, plány do budoucna, rodinné záležitosti a někdy osamělost a přehnaný idealizmus. A také dívka, která se narodí 1. 5., tak se dobře vdá.

Základy a charakteristiku čísel se dočtete v e-booku zdarma, který je ke stažení zde 10 tipu, jak použít numerologie v životě.

Pěknou zábavu na čáry a sladké polibky pod třešní přeje

Janča

Spolu se můžeme vidět v uzavřené skupině na FB Numero-tym v týmu nebo na FB stránkách Numero-tym.

Čísla jsou mojí vášní. Numerologie a její učení mě zcela nadchlo, když se mi narodily děti. Začala jsem na sobě pracovat, vzdělávat se, studovat knihy a absolvovala jsem několik kurzů, jak s čísly pracovat a vytěžit z nich maximum informací. Na základě mých znalostí a vědomostí jsem se stala i úspěšnou školitelkou v tomto oboru. Moje články najdete tady janaklaudingerova.cz