Jak jsem o milion přišla a zase vydělala – kam investovat?

V tomto článku se nechci zaměřit na numerologii, i když i ta s ním souvisí. Chci napsat pár typů pro ty, kteří mají nějakou volnou korunu, ale ne statisíce, natož milion. Nečekejte tabulky a srovnání, ale část mého života a postoj.

V letech od 20ti do 30ti jsem se pohybovala pod energií čísla 7. Sedmička značí zkušenosti a učí nás vnímat svět nejen z pohledu materialismu. Avšak s mým dnem narození a životním číslem, to byly léta plná zkušeností. Měla jsem dobře placenou práci, super kolektiv a bezstarostný život. Co si víc přát? No, tak třeba chtít víc a posunout se dál. Avšak ne tím směrem, kterým jsem se vydala.

První rada zní: Nedělej nic, o čem nic nevíš a bez plánu. Já totiž udělala úplný opak, investovala jsem asi 850 tis do něčeho, čemu jsem nerozuměla, neměla s tím zkušenosti a bez plánu. Dobře není to mega, ale když se připočte vše okolo, tak jsme skoro na něm a přeci jen se to líp píše. Že to šlo do kopru, snad ani nemusím říkat. Osobní vztahové problémy k tomu raději psát nebudu. Prostě ze všech směrů do bahna.

Pohybovala jsem se na hranici bezdomovce a zase se nechala pokorně zaměstnat.

Já si chci mateřskou užít!

Za pár let, zase ten skřítek v hlavě. A to jako budeš pořád zaměstnanec? Chceš přeci dokázat něco víc? Chceš mít rodinu! A to jako na na mateřské budeš manžela prosit o každou korunu? Brrr! Přeci se nenecháš „hlídat“. No a už jsem v tom zase lítala. Tentokrát jsem byla opatrnější, víc jsem se rozhlížela, nasávala informace, četla knihy až se zrodil v hlavě plán. Do toho jsem se seznámila se stejně naladěnou duší a už to bylo.

Vzala jsem si 100% hypotéku a koupila byty na pronájem. Finance byly a plán taky: „Byty pronajmu, budu mít k mateřské nějakou korunu navíc a po 5ti letech je prodám“. Pět let mě živily na mateřské, nemusela jsem řešit finance a manžel neměl nůž pod krkem, že nás musí „živit“. Po pěti letech jsem jeden byt prodala, splatila část hypotéky a dostala se navíc k čistému zisku.

Když to vezmu kolem a kolem, banka mi půjčila peníze, já je zainvestovala, řádně jsem bance splácela, odváděla jsem daně státu a skončila jsem s příjemným ziskem. Moje počáteční investice bylo pár korun na přepis, čas a energie.

V této době toto už nelze nebo jen velmi těžko. 100% hypotéky už se nerozdávají, jak na běžícím pásu, úrokové sazby rostou nahoru a nemovitosti jsou, kde jsou.

Co to znamená pro vás?

Jedna z možností je, najít si spřízněnou duši s volnými prostředky, alespoň stejné jako máte vy. Nekoupíte rovnou byt, ale menší pozemek, garáž, zahrádku, chatku či nějakou jinou nemovitost. Půjdete do toho dva, rozdělíte náklady a zisky. O uzavření smlouvy snad nemusím ani psát.

Nechce se vám starat o nemovitost, hledat podnájemníky a udržovat byt v obyvatelném stavu? Jasně, ne každý na to je. Nikoho jste nenašli nebo nemáte dostatek financí na nákup nemovitostí i menšího rozměru?

Nevadí, pokud máte pokryté pojištění, spoření nebo penzijko s poradcem na míru – osobně doporučuji Markéta Haken Lojínová a stále máte pár dukátků, tak mám další tip.

Co mohu doporučit?

Kupte si zlato. Ano je to ohrané, ale dostupné. Opět je nutné vybrat osvědčené a důvěryhodné zdroje a ne „super“ znalce z internetu. V tomto případě jsem pro  Českou mincovnu. Je možné nakoupit investiční mince. Jejich hodnota se pohybuje cca od cca 2000, stříbro ještě levněji. A mimochodem je to i moc hezký dárek k narození dítěte, k Vánocům, k výročí. S cenou můžete poskočit hravě na 100 tis za investiční cihličky.

Další možnosti – žádné nemovitosti ani zlato, ale zlato tekuté. Jsme stát plný výborného piva, tak proč ne tam. Já si nevybrala pivo, ale českou whisky a koupila jsem si sud. Cena začíná na na cca 54.000,- a investice vám zraje v sudu s výnosem až 24%. Vybrala jsem si společnost Trebitsch.

A to bych nebyla já, abych si to nespočítala a nepropojila to s numerologií, kdy nakoupit, kdy investovat, kdy prodat, kdy se držet zpátky.

Máte dotazy a chcete se poradit? Kontaktujte mě na čísle 775599271 , otazky@janaklaudingerova.cz nebo v soukromé skupině Numero-tym v týmu .

Jana

Čísla jsou mojí vášní. Numerologie a její učení mě zcela nadchlo, když se mi narodily děti. Začala jsem na sobě pracovat, vzdělávat se, studovat knihy a absolvovala jsem několik kurzů, jak s čísly pracovat a vytěžit z nich maximum informací. Na základě mých znalostí a vědomostí jsem se stala i úspěšnou školitelkou v tomto oboru. Moje články najdete tady janaklaudingerova.cz